
kanald.ro
Vedete
Diana Șoșoacă a șocat o chelneriță, după ce i-a fost cerut ceritifcatul verde în restaurant.
Creșetera cazurilor de coronavirus în România au dus la decizia autorităților de a adopta mai multe restricții pentru persoanele nevaccinate. Una dintre ele este și prezentarea certificatului verde înainte de a intra în restaurant. Pentru a intra în posesia acestui ceritidicat trebuie să fii trecut recent prin boala, sa fii vaccinat sau testat negativ pentru COVID-19.
Diana Șoșoacă se numără printre politicienii din România care se opun restricțiilor adoptate și refuză imunizarea. Fosta senatoare AUR este militantă anti-mască și s-a făcut cunoscută în special prin participarea ei la proteste.
„Mi s-a cerut într-un restaurant în Craiova pașaportul de vaccinare.
Diana Șoșoacă nu prezintă certificatul verde în restaurant
Mihai Trăistariu o admiră pe Diana Șoșoacă și a declarat în mediul online că o susține pentru funcția de președinte al României. Celebrul artist este de părere că senatoarea reprezintă singura salvare a țării noastre.
„Împotriva tuturor prietenilor mei, pe care i-a tâmpit pandemia, eu o să va votez PREȘEDINTELE ROMÂNIEI. Să candidați neapărat! România nu mai are salvare decât într-un om care luptă pentru popor și nu pentru interesele partidelor”, este mesajul transmis de Mihai Trăistariu, pe pagina de Facebook a senatoarei.
Diana Șoșoacă n-a stat prea mult pe gânduri și i-a răspuns artistului la comentariu: „Vă mulțumesc din suflet! Până la președinție, aș vrea să ne unim cu toții, să salvăm poporul român, pentru că se poate! Admirația este reciprocă!”.